Dünya sağlık örgütüne göre sağlığın tanımı

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 09.08.2020 tarih ve 01:21 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Dünya sağlık örgütüne göre sağlığın tanımı

makale içerik

Dünya sağlık örgütüne göre sağlığın tanımı
Kısa Linki Kopyala

Temel esenlik detayları ve kuralları için ihtiyaç duyulan bir kurum olan Dünya Sağlık Örgütü birçok değişik ve zor durumları karşılaştırarak esenlik tanımı yapmıştır. Belli ölçülerde ve dünyanın her yerini kapsayacak olan bir tanıma gereksinim duyan esenlik kuruluşları dünyanın her yerinde değişik şartlar ve değişik hastalıkların oluşması ile esenlik tanımında değişik görüşler ortaya koymuştur. Özellikle psikolojik rahatsızlıkların dünyada dini bir rahatsız olarak bilinmesi bilim ve esenlik dünyası için sorun oluşturuyordu. Bu nedenle genel bir esenlik tanımı olmalıydı. Dünya esenlik örgütüne gore sağlığın tanımı sadece hasta olmamak değildi. Ayrıntı açıklayacak olursak sağılığı meydana getiren etmenler bir tüm olarak ele alındı. Çevrede hayatımızı etkileyecek her şey sağlığımızı da etkiliyordu bu nedenle sağlığın tam psikolojik da olunabileceğini göz önüne alınarak tarif yapıldı.Kişinin sadece bedenen değil bununla beraber ruhsal ve toplumsal olarak iyi olması durumu sıhhatli bulunduğunu gösterir fiziki olarak hasta olmama durumu ile beraber ruhsal olarak da iyi olma durumu vardır. Kişinin toplumsal becerileri ve sosyalliği de esenlik ile alakalı bir haldir. Kısaca dünya esenlik örgütüne gore sağlığın tanımı; fiziki halin psikolojinin ve toplumsal halin iyi olması durumudur.

Anahtar Kelimeler : Temelesenlikdetaylarıve,kuralları,içinihtiyaçduyulan,birkurumolan,Dünya,Sağlık,Örgütü,birçokdeğişikve,..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar