Fazla yemenin zararları nelerdir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 02.08.2020 tarih ve 22:00 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Fazla yemenin zararları nelerdir?

makale içerik

İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Aşırı beslenmede, mide büyük oranda gıdaya ahenk sağlamak için düzgüsel büyüklüğünün ötesinde genişler. Genişletilmiş mide, öteki organlara karşı, sizi rahatsız eder. Bu hastalık yorgun, halsiz yada uykulu sezmek benzer biçimde olabilir. Kıyafetleriniz de daralma hissedebilirsiniz. Çok fazla yiyecek yiyecek, organlarınızın daha çok çalışmasını gerektirir. Yiyecekleri parçalamak için extra hormonlar ve enzimler salgılarlar. Yiyecekleri parçalamak için, mide hidroklorik asit üretir. Aşırı ısınırsanız, bu asit mide yanmasıyla sonuçlanabilir. Pizza ve hamburger şeklinde yağda kızarmış yahut yağlı oldukça fazla yiyecek tüketmek sizi mide ekşimesine daha hassas hale getirebilir.Karnınız da ek olarak gaz üretebilir ve sizi rahatsız edici bir hisle bırakabilir. Bu extra kalorileri yakmaya çalışırken metabolizmanız hızlanabilir. Sıcak, terli hissedebilir ve hatta baş dönmesi hissi yaşayabilirsiniz. Yemek yendiğinde vücudunuz enerji için tükettiğiniz besinlerin kalorileri kullanır. Geri kalanlar yağ olarak depolanır. Yaktığınızdan daha çok kalori tüketmek aşırı şişman yada obez olunmasına niçin olabilir. Bu, kanser ve öteki kronik esenlik problemler için riskinizi artırır, Aşırı beslenmede bilhassa sağlıksız yiyecekler tüketiliyorsa hazım sisteminize daha feci zararlara niçin olabilir. Sindirim enzimleri ancak sınırı olan oranda mevcuttur, yediğiniz yemek miktarı artarsa, daha uzun vakit hazım sisteminiz çalışır. Sık sık yiyecek yerseniz, hazım dönemi çok yavaşlamaya başlayacaktır, bu da yediğiniz yiyeceğin daha uzun bir müddet midede kalacağı ve yağa dönüşme ihtimalinin daha yüksek olabileceği anlamına gelir. Aşırı yeme, uykunuzu etkileyebilir. Uyku döngülerinizi test eden sirkadiyen saatiniz, uyku ve açlık hormon düzeylerinin gün süresince yükselmesine ve düşmesine niçin olur. Aşırı beslenme bu ritmi bozabilir ve gece süresince uyumak için zorlaşır.

Anahtar Kelimeler : Aşırı,beslenmede,,mide,büyükorandagıdayaahenksağlamak,içindüzgüselbüyüklüğünün,ötesinde,genişler.,Genişl..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar