Fiziksel aktivite ile sıhhat içinde nasıl bir ilişki vardır?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 10.08.2020 tarih ve 22:10 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Fiziksel aktivite ile sıhhat içinde nasıl bir ilişki vardır?

makale içerik

Fiziksel aktivite ile sıhhat içinde nasıl bir ilişki vardır?
Kısa Linki Kopyala

İnsan vücudu kas ve kas dokularından meydana gelmektedir. Sağlığın daha iyi olması ve korunması adına vücut belli aktivitelerde bulunmalı. Vücutta bulunan yağ, karbonhidrat ve protein payı bilinmelidir. Bu nedenle şahıs belli kas gruplarını ve yapılarını günlük olarak ne olursa olsun çalıştırmalıdır. Hareket kabiliyetimizin artması ve enerji düzeyimizdeki artışlar için fazla kggram ve hareketsizlikten uzak durmalıyız.Fiziksel aktiviteler de bulunmak bununla birlikte kronik olan rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Akciğer potansiyelini arttıran spor ve fizyolojik aktiviteler beyne daha çok oksijen gitmesine destek olur. Ve beynin daha dinç bulunmasına imkan sağlar. Yani fizyolojik aktivite icra eden bir adamın zihinsel ve bedensel enerjisi arttığı için daha sıhhatli bir yaşamı olur. Kişi fizyolojik aktiviteler yapmış olduğu için toplumsal ve ruhsal açıdan da kuvvetli bir karakter olacaktır.Yemek yedikten otuz dakika yürüyüşler şeklinde aktiviteler hazım sisteminin sağlığı için önerilir. Yediğimiz gıdalardan meydana gelen enerjinin günlük hayatta belli düzeyde masrafımız gerekir. Eğer vücudumuzdaki enerjiyi atamazsak gece uyumakta güçlük çekme uyku düzensizliği yada kâbus görme şeklinde negatif sonuçlar elde ederiz. İleri ki yaşlarda oluşması olası olan kas yapısında bozulmalar meydana gelmeyecektir.

Kişinin bedensel aktiviteler yapması kendine olan sevgi ve saygısını arttırıp daha sevinçli bir insan olacaktır. Dış görüşünün verdiği özgüvenle daha sıhhatli olacaktır.

Anahtar Kelimeler : İnsan,vücudu,kas,ve,kas,dokularından,meydana,gelmektedir.,Sağlığın,daha,iyi,olması,ve,korunması,adına,vücut,belli,aktivitelerde,bulunmalı.,Vücutta,bulunan,yağ,,karbonhidrat,ve,protei..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar