Midenin bir kısmı hatta tüm bunlar alındığında bile insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri mümkündür.

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 05.08.2020 tarih ve 01:05 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Midenin bir kısmı hatta tüm bunlar alındığında bile insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri mümkündür.

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Mide esnek bir yapıya haiz olan hazım sistemi organlarından biridir. Bu yapının işlevi yardımıyla besinlerin kimyasal sindirimi gerçekleşerek bağırsaklara iletim sağlanır. Bağırsak işlevini yerine getirmek adına meydana getirilen bu durumun da birçok müspet yönleri bulunmaktadır. Esnemesi sindirimin daha raht gerçekleşmesini sağlamaktadır. Sağlıklı bir mide günlük olarak muayyen miktarda hazım enzimi sentezler ve bu enzimleri asidik bir ortamda gıdaları parçalamak için kullanır. Olumsuz yanı ise besinlerin ne kadar oldukca mideye girmesi, midenin o kadar büyümesine niçin olur. Bu durumun bilincinde olarak beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü mide kademeli olarak büyür ve bir müddet sonra bireyin doy sinyali olmaz. Bu durumda aşırı kiloluluk ismi verilen yeme kontrolü sorunu ortaya menfaat ve şahıs devamlı olarak kggram alır.Bu durumlarda her ne kadar tedavi edilse de midenin bir bölümünün çıkarılıp alınması, mideyi küçültecek ve bireyin daha azca yiyecek yemesi sağlanacaktır. Bu süreçte mide, kendi boyutundan fazlaca küçültülebilmektedir. Bu durumda azca ve sıvı gıdalarla beslenmek fazlaca önemlidir. Birden gıda yüklemesi yapılması dayanılmaz ağrıların bulunmasına niçin olur ve kişiler besinlerinin ihtiyacı dahilinde beslene alışkanlığı edinir. Beslenme fazlaca mühim bir durumdur. Mide ameliyatı olan kişiler genel hatlarıyla ilk zamanlarında bu duruma fazlasıyla dikkat etmeleri gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler : Mideesnekbir,yapıyahaizolanhazımsistemi,organlarından,biridir.,Bu,yapının,işleviyardımıylabesinlerin,kimyasal,sindirimi,gerçekleşerek,bağırsak..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar