Mideniz mektup yazabilseydi size neler söylerdi?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 01.08.2020 tarih ve 01:08 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Mideniz mektup yazabilseydi size neler söylerdi?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Mide vücudumuzdaki her organ şeklinde yaşamsal ehemmiyet taşıyan bir organdır. Besinlerin hem mekanik aynı zamanda kimyasal sindiriminin bulunduğunu mide organı sıhhatli kalabilmek için muayyen bir ph değerinde bulunmalıdır. Mide organımız asidik bir sıvı taşıyarak kimyasal hazım hareket ederek ise mekanik sindirimi yapar. Bu yüzden yediğimiz besinler midemizin sağlığı için birebir ehemmiyet taşıyor. Yalnız yediğimiz besinler değil aynı vakit da içtiğimiz içecekler ve besinlerin içeceklerin yeme sıklığı şeklinde birçok etkili midemiz için önemli. Eğer midemiz mektup yazabilseydi bize söyleyecek çok fazla şeyi olurdu. Bunlar içinde en önce vücudun bütün organlarının birbiri ile bağlantılı olduğu ve herhangi bir organda yaşanacak rahatsızlığın öteki organları ve vücudun tamamını etkileyebileceği olurdu. Bunun nedeni midenizin rahatsızlanması şeklinde olabilecek olayların daha fena sonuçlara sebebiyet verebilecek olmasıdır. Sonuçta sıhhatli beslenmez ve mideniz rahatsızlanırsa öteki organlarınızda etkilenecektir. Mideniz sizin sıhhatli beslenmediğinizi ayrım edecek ve beyni uyarmaya başlayacaktır ve siz mide bölgesinde ağrı sızı bulantı veya yanma hissedeceksin. Fazla asitli içeceklerin fazlaca içilmesi (kola şeklinde) midenizin ph değerinde değişim yapmış olacaktır ve o vakit mideniz mutsuz bir halde mektup yazabilir size.Genel olarak mideniz mektup yazabilseydi size neler söylerdi?

  • Sağlığınıza dikkat etmenizi
  • Her gıda öğününde yeteri kadar almanız icap ettiğini.
  • Günlük içmeniz ihtiyaç duyulan minimum 2 litre su bulunduğunu.
  • Uyumadan ilkin yiyecek yememeniz icap ettiğini.
  • Ayakta su içmemeniz icap ettiğini.
  • Su içerken mümkünse oturmanız icap ettiğini ve bir dikişte değil minimum 3 dikişte bardağınızı bitirmenizi.
  • Aşırı yağlı yemekler yememeniz icap ettiğini.
  • Lifli ve sindirimi basit besinler tercih etmeniz icap ettiğini
  • Aşırı asitli ve kafeinli içeceklerden uzak durmanızı.

Anahtar Kelimeler : Mide,vücudumuzdaki,her,organşeklindeyaşamsalehemmiyettaşıyan,bir,organdır.,Besinlerin,hem,mekanikaynı,zamandakimyasal,sindirimininbulunduğunumid..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar