Sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 02.08.2020 tarih ve 00:32 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Sağlıklı ve dinç olmak için yapmamız ihtiyaç duyulan mühim unsurlar vardır bunlar gündelik hayatımızın eğer olmazsa olmazı olmalı. Vücudumuzu belli bir düzene sokmalı ve korumalıyız. Herhangi bir gayri muntazam eğilimde vücut bocalar ve hastalıklara aleni hale gelir.İyi beslenme:

Olağan sağlığımızı korumak için yapmamız ihtiyaç duyulan en mühim şey iyi beslenme. Sağlıkla alakalı yaptığız herşeyde ortaya çıkacak olan iyi beslenme sağlığınızı korumak arasında yapmanız gerekenler esnasında birinci numara. Her besin türünden yeteri kadar almalı fazla yada azca yemekten kaçınmalısınız. Vitamin ve minarel eksiklerinize hekim eşliğinde bakmalı gerekirse vitamin ilaçları kullanmalısınız.Egzersiz yapma:

Sağlıklı bir adamın yapması ihtiyaç duyulan öteki bir şey ise egzersiz, spor yapma vücudunuzda fazla kilolorun kontrolü sizde olmalı ve organlarınızda yağ oluşuna vücudunuzda kas ağrılarına sebebiyet vermemelisiniz. Bu da sporla olabilir. Belli başlı fıtıklar ve fizyolojik hastalıkların tümü spor yada egzersiz yapmamaktan kaynaklanıyor. Günümüzde masa başı iş icra eden insanların fazlaca olması ve egzersiz meydana getirecek vakit bulunamamasından birçok fizyolojik ağrı ve rahatsızlık çoğalmış durumda.Su içimi: günlük tertipli olarak su içilmesi gerekir. Günlük minimum 3 litre su içilmesi gerek. Bunun nedeni beyin başta olmak suretiyle organlar çalışırken bu suya gereksinim duymasıdır. Eksikliğinde hayli hastalığa sebebiyet verebilir.İyi uyku: muntazam ve ehil oranda uyumak vücudun yapısı ve düzeni için sağlığın korunmasına destek olacaktır.Sosyal iletişim: bireyin sıhhatli olması için bir tek fizyolojik ve mental rahatsızlıkların olmaması değil hem de toplumsal ilişkilerinin de iyi olması gerekir. Psikolojik ve toplumsal yaşamın dengede olması bireyin sağlığını koruyacaktır.

Anahtar Kelimeler : Sağlıklı,ve,dinç,olmak,için,yapmamızihtiyaç,duyulanmühimunsurlar,vardır,bunlar,gündelik,hayatımızıneğer,olmazsaolmazı,olmalı.,Vücud..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar