Sağlıklı bir ömür için neler yapmalıyız?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 06.08.2020 tarih ve 23:06 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Sağlıklı bir ömür için neler yapmalıyız?

makale içerik

Sağlıklı bir ömür için neler yapmalıyız?
İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Zor bir yaşam yaşıyoruz ve yaşadığımız yaşamın tüm stresi ve yükü omuzlarımıza binmiş durumda. Bu hayatı daha sıhhatli ve kuvvetli yapmak için bin bir çeşit yol düşünüyoruz. Daha güzel bir yaşam için anahtarın para bulunduğunu ve durmadan çalışmamız icap ettiğini doğrudan olarak düşünmesek de çevrede ki her şey bunu düşündürüyor. Elbette ki para birtakım şeylerin hatta mutluluğun anahtarlarından biri olabilir. Ama esenlik olmadan o anahtarı çevirebilmeniz olası değil. Bu yüzden daha güzel sıhhatli bir ömür için neler yapmalıyız diye düşünmeli ve derhal kendimizi yenilemeliyiz.Sağlıklı bir ömür için;

Pozitif düşünce : sıhhatli bir psikoloji vücudunuzun biyolojik işleyişini değiştirecek bir adımdır. Depresyon, anksiyeti, ürkü atak , stres ve bağmlılıklardan kurtulmak için her şeyin bir çözüm yolunun ne olursa olsun bulunduğunu hatırlayın. Olaylara olumlu yönde yaklaşmayı deneyin
Sıvı tüketimi: Böbrekleriniz ve cildinizin beyniniz ve ağız sağlığınızın iyi olmasını istiyorsanız günlük 2,5-3 litre su tüketmeniz icap ettiğini bilmelisiniz. Beyin gelişimi ve düşünme hızının artmasında, ağız arasında oluşan bakterilerin azalmasında müessir olabilecek hatta vücut ağırlığınızı düzene sokacak suyu tertipli olarak tüketin.
Düzenli egzersiz: vücudun belli düzeyde harekete ihtiyacı var ve bu hareket kas gruplarını çalıştırarak akciğerde ve karaciğerde yağlanmaları engellemeye kalp ve vasküler damar rahatsızlıklarını, hazım sistemi rahatsızlıklarını gidermeye destek oluyor. Ve serotonin hormonu salgılayarak sevinçli olmanıza sebep oluyor.
Yeterli ve tertipli beslenme: her gıda grubu ve gıda maddesinden tertipli biçimde katılımı vücudun sağlığı için önemlidir. Gerekli minarelin ve vitaminlerin alınarak bağışıklık sisteminin güçlenmesi sağlanır.
Düzenli ve yeteri kadar uyku: vücudumuzun dinlenmesi ve organlarımızın belli bir seviye arasında emek harcaması gerek bu nedenle her vakit belli saatlerde uyuyup uyanmaya dikkat edilmeli. Çok uyumak uyuşukluğu arttıracağı ve azca uyumak bitkinlik hissi vereceğinden yeteri kadar uyumalıyız.

Anahtar Kelimeler : Zor,biryaşamyaşıyoruz,ve,yaşadığımızyaşamıntümstresi,ve,yükü,omuzlarımıza,binmiş,durumda.,Buhayatıdahasıhhatlivekuvvetli&n..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar