Şiddetle karşılaşan kişiler nerelere başvurmalı?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 10.08.2020 tarih ve 01:16 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Şiddetle karşılaşan kişiler nerelere başvurmalı?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Şiddetle karşılaşan kişiler nelere başvurmalı sorusu hepimiz için mühim bir sorudur. Ve bu sual bize şiddetin var bulunduğunu kanıtlar vasıf taşımaktadır. Maalesef bir çok çocuk hanım genç ve adam sertlik görüyor. Zorbalığa ve şiddete maruz kalan şahıs korkmuş olduğu için yada ailesi için konuşamıyor hiç kimseye bir şey diyemiyor. Gidecek yeri olmadığı düşünen sertlik kabul eden bu insanların elinden tutan birçok müessese var. Kişileri ve topluluğu korumayı amaçlayan bu heyet ve kuruluşlar sertlik görenleri, sertlik gösterenlerden koruyup yaşayacakları bir alan sunuyor. Bu kuruluşlar sertlik içinde ne olduğu olan yerlerde ihtiyaç duyulan önlemi olmayı amaçlar.

Maddeleyecek olursak şiddetle karşılaşan kişilerin başvurabileceği yerler;Sosyal hizmetler haber alma hattı 183 olarak kullanabilir durumdadır acele ve ani yaşanılan sertlik durumlarında size destek olurlar.
Aile ve toplumsal politikalar bakanlığına giderek sertlik gördüğünüzü belirtebilir ve yardım isteyebilirsiniz.
Kadın Statüsü Genel Müdürlüğüne başvurabilirsiniz.
En yakın karakola başvurabilirsiniz.
Polis ve jandarmalara bildirebilirsiniz.
Eğer görülen sertlik okul ve öğrenim tedris kurumlarındaysa o zaman;

Öğretmene söylenmeli
Müdüre bildirilmeli

Anahtar Kelimeler : Şiddetle,karşılaşan,kişiler,nelere,başvurmalı,sorusuhepimiziçinmühimbir,sorudur.,Ve,busualbizeşiddetin,varbulunduğunukanıtlar..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar