Stresle baş etmek için neler yapıyorsunuz?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 10.08.2020 tarih ve 01:17 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Stresle baş etmek için neler yapıyorsunuz?

makale içerik

Stresle baş etmek için neler yapıyorsunuz?
Kısa Linki Kopyala

Hayatımız ile alakalı veya bizim için mühim olan birtakım şeyler vardır. Bunlar içinde uzun vadeli olan ve dirimsel ehemmiyet taşıyan amaçlarımız bizi strese sokabilir ve stres ile baş etmek zorunda olabiliriz. Hemen derhal yaşamın her devrin de stres görülürken genç yaş aralığında olan bireylerin stres katsayısı imtihan ve başarısızlık stresinden ötürü oldukca yüksek. Başarısızlık korkusu ile stres yaşayıp başarısı olan bir genç talebe mevcut. Bu yüzden stresle baş etmek için neler yapıyorsunuz sorusu hepimiz için oldukca mühim.Sağlığımızı oldukca fena etkileyecek olan stres iç organlarımızın emek harcama düzenini bozacaktır her türlü hastalığa ve rahatsızlığa ortam hazırlayıp ferdin bağışıklığını düşüren stres ile baş etmek için yapmamız gerekenler oldukca kolay aslında.Uğraş alanı bulmak şahıs stresli ve endişeli hissettiği vakit kendini rahatlatabilecek bir uğraş alanı bulması faydalı olacaktır. Bu bir müzik aleti, fotoğraf heykel benzer biçimde olabilirken, izlemekten keyif alınmış olduğu bir kitap bir takım veya mecmua olabilir.
Fiziksel antrenmanlar şayet uğraş alanınız yukarıdakilerden birazcık farklıysa paten sürmeyi öğrenebilir basketbol voleybol benzer biçimde sporlar ile vücudunuzda oluşan fena enerjiyi atabilirsiniz.
Çevrenizdeki kişiler ile toplumsal ilişkiniz stresinizin azalmasına destek olacaktır onlar ile muhabbet söyleşi etmeyi deneyebilirsiniz.
Mantık çerçevesinde düşünmek ve sakinliğini korumaya çalışmak.
Derin soluk alıp vermek, şarkı mırıldanmak, müzik dinlemek, yürüyüş yapmak ve olacakların hayatınızın sonu olmadığını hatırlamak.

Anahtar Kelimeler : Hayatımız,ilealakalıveyabizim,içinmühimolanbirtakımşeyler,vardır.,Bunlariçindeuzun,vadeli,olan,vedirimselehemmiy..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar