Teknoloji bağımlılığından kurtulmak için neler yapılabilir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 08.08.2020 tarih ve 02:05 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Teknoloji bağımlılığından kurtulmak için neler yapılabilir?

makale içerik

Teknoloji bağımlılığından kurtulmak için neler yapılabilir?
Kısa Linki Kopyala

Bu günlerde hepimiz internette dolaşıyor şeklinde görünse de toplumsal medyada bulunan sayfalarınızı test etmek ve tam bir web bağımlılığı içinde ince bir çizgi var. Hayatınızın öteki yönlerine ilginizi kaybedebileceğinden korkuyorsanız ve dışarda eğlenmektense internette olmayı tercih ediyorsanız, web bağımlılığına giden yolda olabilirsiniz. Neyse ki, yaşamını bilgisayar önünde yaşamaktan kurtulmanın yolları var. Eğer teknoloji bağımlısı olduğunuzu düşünüyor ve artık bu bağımlılığın hayatınızı fena etkilediğini size zarar verdiğini anlamışsanız emin adımlar atmanız gerekecektir. Günümüzde derhal derhal her şeyin teknolojik aletler ile yapılması ve yaptığımız işlerde bile bu teknolojik aletleri kullanmamız biz için durumu zorlaştırsa da teknolojiyi ancak bir gaye olarak kullanmayı öğrenmemiz gerekir.Liste oluşturun sizler için teknolojik bağımlılığının niçin fena bulunduğunu düşündüğünüz birçok şeyi maddeleyerek yazın bu sizi daha emin olmaya teşvik edecektir.
Kullandığınız teknolojik aletlere belli zaman sınırlandırması getirin. Örneğin bilgisayar için 1 saatlik kullanım için evvel alarm kurun ve bir tek 1 saat kullanın.
Günlük işlerinizi ön plana koyun. Günlük sorumluluklarınızı maddeleyerek iş önceliğinizin onlar bulunduğunu hatırlatacak bir yere koyun işlerinizi bitirmeden teknolojik aletler ile vakit geçirmeyin.
Arkadaşlarınız ile dışarda program yapın.
Aile günleri düzenleyin ve onlar ile beraber vakit geçirin.
Sizi teknolojiden uzak tutacak hobiler edinin, yiyecek yapmak, fotoğraf yapmak, müzik cihazı çalmayı öğrenmek şeklinde.
Telefonla mesajlaşmak yerine konuşmayı tercih edin.

Anahtar Kelimeler : Bu,günlerdehepimizinternette,dolaşıyorşeklindegörünse,detoplumsalmedyada,bulunan,sayfalarınızıtestetmek,ve,tam,birwebbağım..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar