Yeşil Çayın Saça Faydaları

Bu yazı Uğur Çetin tarafından 14.10.2019 tarih ve 09:09 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Yeşil Çayın Saça Faydaları

makale içerik

Yeşil Çayın Saça Faydaları
İnternette ara Kısa Linki Kopyala

Yeşil Çayın Saça Faydaları Nelerdir?
Yeşil çay, bilindiği üzere siyah çaydan oldukça farklıdır. Yeşil çay siyah olmadığı için ve fermente edilmediği için antioksidan özelliğini hiçbir şekilde kaybetmez. Yeşil çayın içerisinde 2 adet vitamin grubu bulunur. Bu vitaminler E ve C vitaminleridir. Ayrıca yeşil çayın içinde olan polifenol, saçların yumuşak olarak kalmasına yardımcı olur. Bu nedenle günümüzde yeşil çay şampuan markaları tarafından ve saç kremlerinde kullanılmaktadır. Yeşil çayın taşları bile saçlar adına faydalıdır. Taşları saça parlaklık verir. Çevreden gelen kirli ve tozlu havayı saça karşı korur. Günümüzde arabadan çıkan egzoz dumanları veya havada biriken toz tanecikleri, sinekler gibi oldukça fazla bulunan dış etkenlere karşı korumak için taşlar faydalıdır.

Yeşil Çay Saç Dökülmesine Karşın Savunması Nasıldır?
Yeşil çay halk arasında saç dökülmesine hatta saç çıkarmaya yardımcı olan bir bitki olarak bilinir. Son yıllarda yapılan test ve deneylere göre bu iddia doğru niteliktedir. Son yıllarda yapılan araştırmalarda fareler üzerinde yapılan yeşil çay testlerinde sonucun pozitif çıktığını söyleyebiliriz. Yeşil çay ayrıca bazı etken olan maddeleri baskı altına alarak saç dökülmesini önlediği kanıtlanmıştır. Bu nedenle günümüzde şampuanların olamazsa olmaz kullandıkları bitki özlerinin başında gelmektedir. Yapılan araştırmalara istinaden dünyanın büyük bir bölümü içerisinde yeşil çay bulunan besleyici krem veya şampuanlar ile beslendiği görülmüştür.


Yeşil Çay İle Saç Maskesi Yapımı
Yeşil çay maskesi için malzemeler :
- Streç Film
- Yarım bardak yeşil çay (demlenmiş)
- 1 küçük kaşık çam terebentin yağı
- 1 adet yumurta sarısı
- 1 küçük kaşık susam yağı

Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Yukarıda bulunan bütün malzemeleri bir kaseye koyarak iyice karıştırma işlemini gerçekleştirin. Daha sonra saçınızın diplerinize doğru sürün. Ardından saçlarınızı koruma amaçlı bir bone veya streç film aracılığı ile kapatın ve 45 dakika kadar bekleyin. 45 dakika bekledikten sonra bir şampuan yardımı ile iyice yıkayın ve sonra salt su ile yıkayın. Su ile yıkarken saç diplerine doğru yavaşça masaj yapın.

Anahtar Kelimeler : Yeşil,Çayın,Saça,Faydaları,Nelerdir? Yeşil,çay,,bilindiği,üzere,siyah,çaydan,oldukça,farklıdır.,Yeşil,çay,siyah,olmadığı,i&cce..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar