Yeterli ve dengeli beslenme niçin önemlidir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 11.08.2020 tarih ve 01:07 saatinde Saglik bilgisi kategorisine yazıldı. Yeterli ve dengeli beslenme niçin önemlidir?

makale içerik

Yeterli ve dengeli beslenme niçin önemlidir?
Kısa Linki Kopyala

Vücudumuz için kullandığımız her şey önemlidir. Kullandığımız bir krem bir ihtimal diş macunu yediğimiz bir çikolata… Ve vücudumuzun enerjiyi temin etmiş olduğu besinler. Yediğimiz ve gıda olarak kullandığımız her şey sıhhat yaşamımıza müspet yada negatif halde yansır. Vücudun alması ihtiyaç duyulan naturel olmayan doğal maddeler besinler içinde yer alır. Yeteri oranda gıda alınamadığı vakit çocuklarda büyümenin durması yetişkinlerde kaslarda erime meydana gelir. Yeterli ve dengeli beslenme le bedenimize yeteri düzeyde vitamin, mineral, protein, karbonhidrat ve yağ alırız. Bütün gıdalardan azca oranda her gün tüketmeliyiz. Çünkü vücut tüm gıda türlerini değişik yerlerde kullanır. Fakat aldığımız sıhhat gıdaları kullanırken beli bir seviye ve vakit dilimi içinde tüketmemiz gerek.Besinlerin taze ve sıhhatli halde tüketilmesi sağlığımız için iyidir. Aynı zamanda belli öğünler de belli oranda kullanmak hazım sistemi ve mide bağırsak şeklinde organların sağlığı için tercih edilmelidir. Yeterli oranda ve dengeli beslenen kişilerde;

Sağlıklı ve bakımlı görünüş: şahıs yeteri kadar almış olduğu vitamin ve mineraller yardımıyla sıhhatli bir cilde sıhhatli bir diş eti ve dişlere sıhhatli bir ten rengine canlı saçlara ve gözlere haiz olur. Bu da toplumsal yaşamımız için ve dış görünüşümüz için önemlidir.
 

Anahtar Kelimeler : Vücudumuz,için,kullandığımız,her,şey,önemlidir.,Kullandığımız,bir,krembir,ihtimaldiş,macunu,yediğimiz,bir,çikolata…,Ve,vücudumuzun,enerjiyi,temin&nbs..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar