Bilimsel Çalışmalarla İlgili Duyduğunuz En Son Gelişme Nedir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 17.08.2020 tarih ve 02:25 saatinde Tarih kategorisine yazıldı. Bilimsel Çalışmalarla İlgili Duyduğunuz En Son Gelişme Nedir?

makale içerik

Bilimsel Çalışmalarla İlgili Duyduğunuz En Son Gelişme Nedir?
Kısa Linki Kopyala

Günümüzde bilim ve teknoloji o denli süratli ilerlemekte ve gelişmektedir ki, adamın bu hıza anlık olarak erişmesi, anlaması ve bu gelişmelere adapte olması o kadar basit olamamaktır. Nitekim feza teknolojileri, 3D yazıcılar, yazılımlar, elektrikli otomobiller, robotik teknolojiler ve suni zekâ emekleri son dönemde en popüler çalışmalardır.

 

Yapay Zekâ Neler Getirecek?

Yapay zekâ, insan tarafınca geliştirilmiş ve insanlık tarihini kökünden değiştirecek bir icat olacaktır. Nitekim bugüne dek pek fazlaca bilimkurgu roman, hikâye ve filmlerine ilham deposu olması bile hemen hemen inkişaf evresinde olan suni zekânın tesirleri içinde sayılabilir.

İnsan eliyle meydana getirilen bir suni zekâ ünitesinin temel özelliği, tıpkı insan şeklinde öğrenebilen bir yapıya haiz olmasıdır. Öğrendiklerini tatbik eden ve bunun için de dışarıdan herhangi bir müdahaleye gereksinim duymayan makinalardır.

 

Bu makinalar tıptan bahçıvanlığa, büyük endüstri komplekslerinde üretim yapmaktan insanlara ev işlerinde yardım etmeye kadar pek fazlaca alanda kullanılabilecektir. Bu da üretim süreçlerinde insana olan ihtiyacı son aşama azaltacaktır. Ancak vaziyet insanın bir nevi dışlanması anlamına geliyorsa, insan geçimini iyi mi sağlayacak soruları akla gelmektedir. Bu seviyelere ulaşılması halinde, vatandaşlık maaşı yada insanların günde bir yada iki saat çalışmış oldukları bir gelecek bizi beklemektedir diyebiliriz. Bu sayede bolca ve boş zamana haiz olacak olan insanlar kültürel, sanat içerikli ve felsefi olarak kendini geliştirme imkânlarına daha çok kavuşmuş olacak.

Anahtar Kelimeler : Günümüzde,bilim,ve,teknolojio,denlisüratliilerlemekte,ve,gelişmektedir,ki,adamınbu,hıza,anlık,olarak,erişmesi,,anlaması,ve,bu,gelişmelere,adapte,ol..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar