Farklı milletlerden oluşan bir devletin uzun seneler ayakta kalabilmesinin nedenleri sizce ne olabilir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 06.08.2020 tarih ve 23:44 saatinde Tarih kategorisine yazıldı. Farklı milletlerden oluşan bir devletin uzun seneler ayakta kalabilmesinin nedenleri sizce ne olabilir?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Her milletin kendi özgü kabiliyetleri bulunmaktadır. Bir milletin savaşçı özelliği olabilirken öteki milletin yönetimde iyi kararlar alabilmesi bunlara bir örnektir. Sonuca bakarsak harpte iyi olan milletler bir harp sırasında ön planda olacaklardır, arkalarında kalan yönetimde iyi olan milletler ise daha iyi diplomatik hamleler yaparak devletin ömrünün birazcık daha uzamasına niçin olabilir.Bu halde örnekler çoğaltılmayla birlikte, milletler içinde ki uyumda çok önemlidir. Çıkar çatışmalarının bir kenara bırakılıp tek bir devletin çatısı altında birleşen birtakım milletlerin kendi aralarında ki kaynaşma, kültür alışverişi birbirlerine olan itimat ve sadakati artıracağı için el eşiyle olan evliliği ile bir sıkıntı karşısında kuvvetli kalabilirler.

Anahtar Kelimeler : Her,milletin,kendiözgükabiliyetleribulunmaktadır.,Bir,milletin,savaşçı,özelliği,olabilirkenötekimilletin,yönetimde,iyi,kararlar,alabilm..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar