Mevali politikasının Emevi Devleti’nin yıkılışına tesirleri nelerdir?

Bu yazı Hasan ERYILMAZ tarafından 10.08.2020 tarih ve 01:27 saatinde Tarih kategorisine yazıldı. Mevali politikasının Emevi Devleti’nin yıkılışına tesirleri nelerdir?

makale içerik

Kısa Linki Kopyala

Mevali politikası ve uygulanan siyaseti daha sonra iç çatışmaların ve kargaşaların yaşandığı bilinmelidir. Bu iç karışıklıklar ve sıkıntılar Emevi devletinin yıkılmasında müessir olmuştur. Arap olmayanın Araplar kadar kıymetli görülmediği bu siyaset ile devletin ayrıştırıcı bir tasarruf sergilemesi insanların bir biri ile olan bağlarını ayrıştırmış camia bölünmüştür. Toplumun bölünmesi benzer biçimde büyük çapta bir toplumsal niçin her devletin yıkılışını etkileyebileceği benzer biçimde Emevi Devletinin de yıkılışını etkilemiştir. Sadece Arap olanın kıymetli görüldüğü ve öteki bütün milletlerin ayrıştırılması, İslam’ın arka plana alınıyor olmasıyla devletin direkt yıkılmasına tesir etmiş bir nedendir mevali politikası.

Anahtar Kelimeler : Mevali,politikası,ve,uygulanan,siyasetidaha,sonraiç,çatışmaların,ve,kargaşaların,yaşandığı,bilinmelidir.,Bu,iç,karışıklıklar,ve,sıkıntılar,Emevi,devletinin,yıkılmas..

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar